Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Opóźnienia w terminach płatności faktur

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

waldesz5
-
-
Posty: 32
Rejestracja: 6 lip 2016, o 12:17

Opóźnienia w terminach płatności faktur

Postautor: waldesz5 » 1 wrz 2016, o 08:52

Jakie macie sposoby na to, aby zmotywoać klientów z którymi współpracujecie na płatności za faktury? Pytam, bo wystawiam max 7 dniowy termin płatności, a zdarza się, że nie płacą i po 6 tygodni, co wpływa negatywnie na płynność finansową.

cezik
-
-
Posty: 537
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Opóźnienia w terminach płatności faktur

Postautor: cezik » 2 wrz 2016, o 07:04

A czytałeś o usłudze faktoringu? Jeżeli nie, to zrób to. Tylko jest warunek taki, że faktura nie może być przeterminowana. Z faktoringu korzystają różnego rodzaju firmy dostawcze, transportowe, budowlane itd. Wszędzie tam, gdzie termin płatności jest odległy. Pytaj tutaj.
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2016, o 07:25 przez cezik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AndrzejWielicki
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 22 maja 2016, o 13:29
Kontaktowanie:

Re: Opóźnienia w terminach płatności faktur

Postautor: AndrzejWielicki » 3 wrz 2016, o 06:09

Najlepiej wstrzymać dostarczanie towarów i usług do czasu zapłaty. Miałem kiedyś klienta który czesto sie spozniał z platnoscią, bylem cierpliwy i nadal wykonywałem dla niego usługi mimo tego, że nie płacił już kilka miesięcy. Któregoś dnia dowiedziałem się, że jego firma upadła i pieniędzy juz nie odzyskałem.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Opóźnienia w terminach płatności faktur

Postautor: Jacek Bogusz » 21 mar 2017, o 09:38

Jedna z firm, której jestem klientem ma ciekawą metodę. Jeśli płacę w terminie, to mam pokaźny rabat. Jeśli spóźniam się płatnością, to tracę zniżkę. Naprawdę - nie ma nic bardziej motywującego! Ale faktem jest, że zaległości płatnicze to zmora...

glenciarz44
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2017, o 11:52

Re: Opóźnienia w terminach płatności faktur

Postautor: glenciarz44 » 23 mar 2017, o 15:08

Najlepiej tak już ktoś wspomniał wstrzymać prowadzone dla klienta działania. dopóki nie zapłaci nie ruszymy :p wtedy to ich motywuje do szybkiego zapłącenia

Izka123
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 10:19

Re: Opóźnienia w terminach płatności faktur

Postautor: Izka123 » 7 kwie 2017, o 10:35

Płynność finansowa w firmie jest niezwykle istotna, a jeżeli jest to jakiś nowy startup to już w ogóle. Nowe przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na przestoje w płatności. Oczywiście, zależy to od budżetu, którym dysponują na starcie. Z tego, co czytałam to niektóre firmy decydują się https://loando.pl/wpis/pozyczki-dla-firm, żeby właśnie ową płynność finansową utrzymać. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ale to jest jednak JAKIEŚ rozwiązanie. Spróbuj wysłać pisemne napomnienie lub telefonicznie skontaktuj się z osobą, ktróra za faktury jest odpowiedzialna. Może coś pomoże.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 17 gości