Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Bramka szumów

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Bramka szumów

Postautor: rafal.220 » 30 gru 2013, o 13:56

Obrazek
Witam wszystkich.
Dziś pragnę przedstawić wam bramkę szumów. Za pewne na rynku jest już wiele podobnych rozwiązań, jednak w tym przypadku będę starał się walczyć z trzaskami związanymi z tzw. efektem przełączeniowym. (Efekt ten występuje w czasie bardzo szybkiego wyrównania potencjałów.)
Postaram się udowodnić, że tak naprawdę duża szybkość bramki w cale nie jest taka dobra, a przepuszczanie sygnału przez stos elektroniki ma też swoje minusy.
Obrazek Obrazek Obrazek

Prezentowany prototyp bramki jest zrównoważony pod względem trzasków, a jednocześnie zachowuje dobre parametry audio. (Oczywiście elementy dobrałem tak aby to działało, a więc jest szansa usprawnienia tego urządzenia, o ile ktoś posiada odpowiedni sprzęt pomiarowy. (szybkie rejestratory sygnału analogowo- binarnego)

Zastrzegam, że to urządzenie nie jest przeznaczone do studia, a jedynie dla użytkowników, którzy zmagają się z zakłóceniami na kablach, w czasie dużego wysterowania wzmacniacza mocy. (to właśnie tam zbiera się największy potencjał wyrównawczy powodujący niechciany trzask w czasie przełączania szybkich bramek jakimi są znane nam dotychczasowe rozwiązania technologiczne)

Szczegółowego opisu urządzenia nie zamieszczam (temat morze). W zamian postaram się odpowiedzieć na pytania.
Tutaj link do filmu. Sami zobaczcie jak to działa. (co prawda nie jest to test na "żywym" instrumencie, tak więc nie wiele widać)
http://youtu.be/O2Gto7hBM2Q

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Bramka szumów

Postautor: MatyAS » 27 sty 2014, o 14:06

nie wiele widać
Potwierdzam.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Bramka szumów

Postautor: rafal.220 » 27 sty 2014, o 18:42

Już nie jestem właścicielem tego urządzenia, i na chwilę obecną nie posiadam do niego pełnych uprawnień. (jedynie budowa wyższego modelu może zapewnić mi pełne uprawnienia do publikacji szczegółów technicznych z wyłączeniem bieżących)
Jednocześnie pragnę zaznaczyć iż w czasie publikacji tego artykułu posiadałem pełne uprawnienia do tego projektu. Zainteresowana strona została poinformowana o tym fakcie.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Bramka szumów

Postautor: MatyAS » 27 sty 2014, o 20:51

Czegoś nie rozumiem chyba...
Zamieszczasz to cudo w dziale w którym powinno się zamieszczać własne projekty?
Zamieszczasz.
Nie podajesz ŻADNYCH schematów, a opis jest ...(jakby to powiedzieć, aby Cię nie urazić)... jak zwykle - lakoniczny do bólu. Nie dość że zamieszczony film jest podłej jakości (mowa o dźwięku) - cały czas słychać przydźwięk, nie dość, że w ogóle nie ilustruje działania tego układu (jedynie można zauważyć całkowite wyciszanie muzyki przy kręceniu potencjometrem), to teraz ta nowina:
Już nie jestem właścicielem tego urządzenia, i na chwilę obecną nie posiadam do niego pełnych uprawnień. (jedynie budowa wyższego modelu może zapewnić mi pełne uprawnienia do publikacji szczegółów technicznych z wyłączeniem bieżących)
Jednocześnie pragnę zaznaczyć iż w czasie publikacji tego artykułu posiadałem pełne uprawnienia do tego projektu. Zainteresowana strona została poinformowana o tym fakcie.
Osobiście mi to śmierdzi.
Opis zamieściłeś na tyle ogólny, że tak naprawdę (zwłaszcza po obejrzeniu filmu i działania tego czegoś) równie dobrze mogłeś w środek wsadzić mikro-wyłącznik, zwierający sygnał do masy podczas pokręcania gałką.
Nawet nie ma zdjęcia elektroniki - można więc śmiało sądzić, że jej nie pokazałeś, bo jej nie ma - czyż nie?

Zresztą z opisu jaki zamieściłeś w poście wprowadzającym widać jest, że (jak zwykle) nie do końca wiesz co to takiego "bramka szumów" i jakie jest jej prawdziwe zastosowanie.
Po co więc zamieszczasz toto w dziale DiY?
Wybacz Kolego, ale znów się nie popisałeś.

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Re: Bramka szumów

Postautor: matiz » 27 sty 2014, o 21:58

Czegoś nie rozumiem chyba...
"Czegoś"? To jesteś dobry, bo ja wszystkiego/niczego - no, ale nic dziwnego ;)

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Bramka szumów

Postautor: pajaczek » 27 sty 2014, o 23:00

Skoro nikt nic nie wie... w dodatku z opisu nie da się zreprodukować urządzenia... DIY nie jest jego miejscem, a temat nie jest chyba wart dalszej uwagi. Przenoszę i zamykam by nie zakończył się "jak zwykle".

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości