Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wzm. słuchawkowy rozpaczliwie potrzebny

Luca
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2006, o 09:25
Lokalizacja: Wrocław

Wzm. słuchawkowy rozpaczliwie potrzebny

Postautor: Luca » 16 gru 2006, o 09:33

Witam!
Mam taki oto problem:
Jestem członkiem zespołu muzycznego, który ceni sobie pracę z metronomem. Jak wiadomo w czasie koncertu metronom nie może pikać na głos, w związku z czym należy go puścić przez słuchawki każdej z 5 osób z jednego źródła.
Ponieważ nie dysponujemy odpowiednimi zasobami finansowymi i nie stać nas na zakup profesjonalnego systemu za 3tysPLN/os, potrzebowaliśmy taki sprzęt uzyskać mniejszym kosztem. ostatecznie zaopatrzylismy się w prymitywny nadajniczek radiowy z prymitywnym odbiorniczkiem za 30zł/szt. I wszystko jest fajnie poza jednym drobnym szczegółem - gdy zaczyna się hała(czyt. zaczynamy grać) pikanie w słuchawkach staje sie prawie całkowicie niesłyszalne. Wniosek - należy między odbiornikiem a słuchawkami wpiąć wzmacniacz zasilany betriami, który podniesie poziom głosności mniej więcej o 100%. I tu przechodzimy do sedna sprawy: Gdzie taki wzmacniacz można nabyć?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
Luca
Ostatnio zmieniony 16 gru 2006, o 12:03 przez Luca, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 16 gru 2006, o 11:00

Witam. Niestety nie podałeś prawidłowo linka i nie wiem dokładnie o jaki układ chodzi.

P.S W Cyfronice jest drogo, czasami robią sobie przebitkę 200% - nie polecam.

gavi
-
-
Posty: 218
Rejestracja: 14 kwie 2003, o 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: gavi » 16 gru 2006, o 11:03

Witam
jesli chcesz podpowiedzi to musisz podać bliższe dane tego wzmacniacza - na przykład numer kitu, cyfronika sprzedaje różne wzmacniacze

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 22 gru 2006, o 13:42

Witam! Jeżeli to ma być między słuchawkami, to ja nie widzę tu żadnego problemu, walisz do sklepu po scalak za 3zl, albo najlepiej po jakiś kit końcówki np.1W zasilanej Np. 9V i po sprawie.
Pozdrawiam

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 22 gru 2006, o 17:47

TDA7050 Polecam

korek
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 7 mar 2007, o 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: korek » 4 kwie 2007, o 17:09

A ja żeby nie pisać juz nowego tematu, których i tak jest już pełno, chciałbym zapytać, czy ktoś ma może układ do takiego wzmacniacza. Potrzebuje czegoś praktycznie takiego samego co kolega z tematu. Tylko mi taki wzmacniacz jest potrzebny do ćwiczenia w domu. Mam klawiature sterującą, która przechodzi przez moduł dzwiękowy, ma on w sobie wbudowany przedwzmacniacz więc można bezpośrednio z niego wyjść na słuchawki, sygnał jest jednak dosyć cichy. Można oczywiście podłączyć to wszystko do normalnego wzmacniacza, ale jestem w takiej sytuacji iż musiałbym go za każdym razem tachać do pianina. Potrzebuje więc zwykłego małego wzmacniacza z wejściem najlepiej DIN, a wyjściem jack, jednym, zwykłym. Wole to zmontować sam niż kupić, bo dopiero się uczę elektroniki, a taki schemat to dla mnie opcja na podniesienie morali oraz kwalifikacji ;). Gdyby ktoś dysponował takim schematem to byłbym bardzo wdzięczny.

giego
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:38
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postautor: giego » 7 kwie 2007, o 23:52

http://headwize.com/projects/showfile.p ... ar_prj.htm
oczywiście można wybrać coś bardziej wyszukanego http://headwize.com/projects/index.htm , ale nie będzie to przecież służyć do Hi-Fi. Mały koszt, banalna konstrukcja, dosyć duże wzmocnienie i całkiem przyzwoita jakość dźwięku szczególnie do gitary (wersja z obcięciem 5kHz). Oczywiście można to zasilać z 9V zamiast 5V, ale baterię raczej dosyć szybko zeżre.

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości