Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Gdzie mozna znalesc fajne akumulatorki li-ion? Na ulicy.

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Gdzie mozna znalesc fajne akumulatorki li-ion? Na ulicy.

Postautor: ACeK » 22 mar 2015, o 08:53

Nalezy pamietac ze akumularki li-ion sa bardzo niebezpieczne w uzytkowaniu!
Wrazliwe na przeladowanie oraz maksymalne rozladowanie.


Obrazek Na ulicy znalazlem akumulatorek :P
IMG_3363s.jpg
Porownanie wielkosci akumulatorka do baterii AA
Bardzo mnie zaciekawilo skad moze pochodzic :roll: Poczatkowo myslalem ze to z jakies zabawki dla dziecka. Po sprawdzeniu w google okazalo sie to pochodzi z elektronicznego papierosa :o Nigdy nie palilem a pamietam czasy jak ludzie z ulicy zbierali niedopalki na skrety. Teraz wyglada ze ja rowniez bede zbierac :twisted: Mysle ze troche zycia w nim zostalo (po ladowaniu) ladowarka pokazala 350mAh. Co mozna z nim zrobic? Ja do tej pory kupowalem akumulatorki do aparatu (wychodzilo taniej niz kupowac osobno) Canon :idea:
IMG_3360s.jpg
NB-2LH
Po malej modyfikacji nowe zasilanie do taniej latarki LED Obrazek
IMG_3364s.jpg
Przerobiony koszyczek do baterii
BTW jak ktos wie skad mozna podebrac akumulatorki to niech sie pochwali. W laptopach z reguly sa 18650 :idea:

czerepach
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 10 sie 2015, o 12:30
Kontaktowanie:

Re: Gdzie mozna znalesc fajne akumulatorki li-ion? Na ulicy.

Postautor: czerepach » 15 sie 2015, o 09:41

W sklepach są pojemniki na zużyte baterie. Ciekawe rzeczy tam można znaleźć, takie jak nówki baterie zapakowane fabrycznie albo właśnie mało zużyte aku.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości