Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Schemat prostownika sterowanego

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 9 lut 2006, o 12:18

:) Nie gniewaj sie JacekBin ale sprobuj sobie przeczytac to co sam napisales od pierwszego postu. To zobaczysz ze te informacje co podales na poczatku byly :no: zbyt precyzyjne co wogole chcesz zrobic. Czajnik sie zglosil z propozycja bo takie wnioski wyciagnal z tego co podales :idea: w tedy Ty mu podales wiecej informacji ale ciagle byly nie wystarczajace wiec chcial z Toba to przedyskutowac na gg (ja osobiscie :no: uzywam) bo elektronika jest dziedzina tak obszerna ze ta sama rzecz mozna zrobic na wiele roznych sposobow. Mowisz ze szukales ale nie znalazles z tego widac ze slabo szukales a tu na forum ktos odpowiedzial na Twoje poszukiwania a Ty tylko chcesz by Ci dali to co Ty sobie (promotor) wymysliles. Ja na poczatku myslalem ze Ty potrzebujesz to napiecie wyprostowane (ala 7805) a wlasnie zeby to zrobic w takim duzym zakresie na polprzewodnikach to jak napisal Czajnik nie jest prosta sprawa :idea: ale zeby to wiedziec potrzebne jest doswiadczenie ktorego Ty jeszcze :no: masz. A teraz za okazana pomoc bo jak by nie bylo to jednak ktos Ci tu na forum pomogl czepiasz sie wszystkich ktorzy probowali Cie na prowadzic na jakis trop. Powiem Ci z doswiedczenia ze wlasnie Czajnik pomogl wielu osoba i dobrze wie co mowi :idea: Inaczej mowiac mowi to co powinien a nie to co wie ale coz Ty mozesz myslec co tylko chcesz to Twoja sprawa :706:
;)

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 9 lut 2006, o 13:00

Ciekawe tylko co Ty wogole po tych pierwszych odpowiedziach jeszcze tu z nami "nieukami" robiles ?? Przeciez to nie na Twoim poziomie... idz juz lepiej na to piwo, naprawde wszyscy beda zadowoleni (przynajmniej my, tu na forum).


Btw. Ty nawet czegos przeczytac ze zrozumieniem nie umiesz... Futrzaczek to jest 14 letni "forumowy" kolega, tylko i wylacznie forumowy.

Awatar użytkownika
+5V
-
-
Posty: 76
Rejestracja: 20 maja 2005, o 23:36
Lokalizacja: 3miasto
Kontaktowanie:

Postautor: +5V » 9 lut 2006, o 14:36

Witam serdecznie raz jeszcze
Schemat już mam. Zadałem konkretne pytanie konkretnej osobie i otrzymałem konkretną pomoc.

(...)

Jeśli ktoś potrzebuje konkretne rozwiązanie prostownika półsterowanego wraz z układem sterowania to służę pomocą.
więc miłym akcentem kończącym wątek będzie jak np. tutaj udostepnisz to co znalazłeś. Ja np. jestem zainteresowany, z góry dziękuję.

k3048
-
-
Posty: 37
Rejestracja: 17 cze 2003, o 14:41

Postautor: k3048 » 9 lut 2006, o 16:40


JacekBin
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 6 lut 2006, o 12:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: JacekBin » 9 lut 2006, o 17:30


więc miłym akcentem kończącym wątek będzie jak np. tutaj udostepnisz to co znalazłeś. Ja np. jestem zainteresowany, z góry dziękuję.
Podaj maila.
W wersji elektronicznej mam prostownik sterowany.
Ja wykonam półsterowany, ale schematy mam na papierze.

[ Dodano: 09-02-2006, 16:46 ]
Btw. Ty nawet czegos przeczytac ze zrozumieniem nie umiesz... Futrzaczek to jest 14 letni "forumowy" kolega, tylko i wylacznie forumowy.
Nie znam się na futrzaczkach. Nie próbuj mnie na siłę tym zainteresować. O co Ci człowieku chodzi z tym piwem? Co wogóle tutaj robisz? Nie musisz uczestniczyć w tej dyskusji. To nie jest obowiązkowe.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 9 lut 2006, o 18:03

No jak widac, reszta (w tym ja) slabo sie zna na jackachbinach (to cos od kosza mialo byc?? smieci ?? - nie miej za zle, sam sie tak nazwales - JacekKosz) ... a mimo to na sile sa uswiadamiani.

To ze malo domyslny jestes (kwestia piwa, Futrzaczka, poszukiwan materialow) to juz nam wczesniej udowodniles. Wiec nie musisz sie powtarzac.

A ze nie musze brac udzialu w tej dyskusji... oczywiscie, to wolny kraj (poki co), tak samo Ty nie musisz uczestniczyc w rozmowach na tym forum (zwlaszcza ze jak piszesz gdzie indziej Ci tak chetnie pomagaja, a tu Cie tak nie lubia).


Ps. Ok... Faktycznie, jak dla mnie to koniec rozmowy z Tym Panem.

JacekBin
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 6 lut 2006, o 12:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: JacekBin » 9 lut 2006, o 18:11

:) Nie gniewaj sie JacekBin ale sprobuj sobie przeczytac to co sam napisales....
Ja się nie gniewam. Nawet mnie to bawi na swój sposób.

Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy.
Np. , że po gotowe schematy siegąją tylko śmierdzące lenie (wg Waldka).
Ciekawe co na to czytelnicy Elektroniki Praktycznej (schematów troszkę tam jest).

Muszę już zupełnie na chłodno przyznać, że kolega Czajnik wie co w trawie piszczy, ale chodzi mu bardziej o to żeby podyskutować, a nie w rzeczywisty sposób pomóc. Nie stać mnie na eksperymentowanie z nowymi rozwiązaniami.

Jak się okazało szukałem dobrze bo znalazłem. I nie muszę wyważać otwartych drzwi. Są w tej dziedzinie rozwiązania sprawdzone.

[ Dodano: 09-02-2006, 17:15 ]
No jak widac, reszta (w tym ja) slabo sie zna na jackachbinach (to cos od kosza mialo byc?? smieci ?? - nie miej za zle, sam sie tak nazwales - JacekKosz) ... a mimo to na sile sa uswiadamiani.
Proszę Cię. To jest żenujące.

I nie pisz ciągle "My" bo nie jesteś rzecznikiem wszystkich osób na tym forum.

Jesteś wogóle jakiś prymitywny.

[ Dodano: 09-02-2006, 17:26 ]
To co Panowie - koniec?

Jesteście w tym temacie moimi gośćmi więc wychodzę ostatni.

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 9 lut 2006, o 20:34

Czy to jest projekt dyplomowy na uczelnii?

Czajnik
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 17 cze 2004, o 15:40
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Czajnik » 9 lut 2006, o 21:52

Wiecie co kolecdzy forumowicze... ja myśle ze nie ma sensu... z pustego to i salomon ni enaleje wiec nie wymagajmy od pana Bina jakiegokolwiek przejawu inteligencji i zrozumienia... wkońcu samodoskonalenie i zauważanei własnych wad to najtrudniejsza sztuka której nie mozna wymagać od kogoś kto reprezentuje taki poziom.... to po prostu typ człowieka któwry robi z siebie nie wiadomo kogo. To nic ze wszyscy sie w około z nigo śmieją... on i tak uważa sie za bóstwo a realne argumenty nie przemawiają... my go nie przeskoczymy bo i tak bedzie w nieskończoność pisał debilne posty... ale życie i wspólpracownicy go nauczą szybko... bo kto by chciał miec kogoś takego za znajomego. Fasola... życze Ci tylko żeby ta nauka nie kosztowała cie zbyt wiele i nie była zbyt bolesna.

Jak to mówił mój tatuś... mądrzejszy ustępuje... więc to mój ostatni post w sprawie osoby pana Bina. Niech dalej tkwi w swoim przekonaniu ze... "dobrze wiem co ja moge" bo ci troch estarsi pewno pamietają pewien kabaret i to co sie może... "jasiu powiedz panu gdzie pan może pana majstra w d..pe pocałować...." iu to jakak dziwna zbierznosć... czy fasola nie był pprzypadkiem jasiu?? <hahaha>

Awatar użytkownika
dsrecordss
-
-
Posty: 300
Rejestracja: 30 lip 2004, o 16:08
Lokalizacja: Żory
Kontaktowanie:

Postautor: dsrecordss » 9 lut 2006, o 22:22

Witam,
Niestety to nie jest jedyny przypadek takiego zachowania. Mamy w Polsce całą masę takich ludzi jak JacekBin. Najlepiej gdyby za nich tą robotę odstawić i to najlepiej za darmo. Niestety..:(

Awatar użytkownika
Aleksander Zawada
Moderator
Moderator
Posty: 532
Rejestracja: 21 lut 2003, o 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksander Zawada » 10 lut 2006, o 01:13

Oj, już nie bijcie się... Gdybym miał uprawnienia zamknąłbym już ten wątek- niech kurtyna milczenia opadnie. Może End się ulituje się nad utrapioną duszą forum :562:

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 12 lut 2006, o 12:43

:arrow: Jacekbin

pierwsze primo: http://www.google.pl/search?client=fire ... j+w+Google

Drugie primo: chcesz PWM? bierzesz AVR'a za 6 zł, BASCOM-a i w jeden wieczór masz PWM
Trzecie primo: http://www.ne555.com/
Czwarte primo: Dwóch spamerów na jednym forum to za dużo o trzech ;)
Piąte primo: możesz mnie złapać na GG
Szóste primo: Na tym forum miałem taki sam początek jak Ty. Potem zobaczyłem, że lepiej jest samemeu drążyć i kombinować niż pisać:"Zróbcie mi to, bo mi się nie chce".
:arrow: Czajnik
nie mam Ci nic za złe

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 15 lut 2006, o 14:12

W związku z tym, że dostałem sygnały od kilku osób o zamknięcie tamatu z jasnych względów tak też się stanie.
Jeśli macie jakiś problem o to, że zamknąłem ten topic zapraszam na PW.
Pozdr. for Alek :)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości