Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Miernik True RMS

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

dapyta
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2005, o 10:20
Lokalizacja: Szczecin

Miernik True RMS

Postautor: dapyta » 5 cze 2005, o 10:27

Witam.
Poniżej zamieszczam schemat przetwornika "True RMS" na bazie układu MX536A lub MX636 firmy Maxim. Schemat pochodzi z Praktycznego Elektronika 9/1995. Potrzebuje, żeby ktoś mi opisał całą zasadę działania tego układu, a najważniejsze żeby mi wyjaśnił, dlaczego są użyte takie a nie inne elementy, za co każdy element odpowiada, dlaczego taka a nie inna wartość itp.
Z góry dziękuje za pomoc.
Załączniki
ue1.jpg
Schemat układu

LucASWw
-
-
Posty: 248
Rejestracja: 23 sie 2003, o 18:26
Lokalizacja: UK

Postautor: LucASWw » 5 cze 2005, o 12:05

No, ale przecież masz wszystko dokładnie opisane w datasheet'cie tego układu, co do czego służy. Dlaczego jest takie, a nie inne. W notach aplikacyjnych są podane przykłady wykorzystania tego wraz z wyczerpującymi objaśnieniami. Ten układ z ep praktycznie nie różni się od domyślnej aplikacji tych scalaków, więc nie wiem w czym problem.

dapyta
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2005, o 10:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: dapyta » 5 cze 2005, o 14:06

Nie znam sie na tym a potrzebuje takie opracowanie. Mogłbyś podać konkretnie, gdzie znajde całkowity opis działania takiego układu, gdzie będzie wytłumaczone np. dlaczego tu jest taka a nie inna dioda, jaka jest jej funkcja itp.

LucASWw
-
-
Posty: 248
Rejestracja: 23 sie 2003, o 18:26
Lokalizacja: UK

Postautor: LucASWw » 5 cze 2005, o 17:02


dapyta
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2005, o 10:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: dapyta » 5 cze 2005, o 17:34

Układ faktycznie jest, ale nie ma opisu o który mi chodzi.

NIe ma nikogo kto byłby mi w stanie pomóc? Wiem że może dla Was to jets proste i szkoda Wam na mnie czasu, ale dla mnie to czarna magia i czekam na pomocną dłoń.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości