Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

sms>>GPS>>sms

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

modras
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2003, o 17:29
Lokalizacja: Warszawa

sms>>GPS>>sms

Postautor: modras » 3 cze 2005, o 16:48

myslalem nad stworzeniem czegos takiego: Odbirnik GPS wraz z telefonem komórkowym podłączone sa w samochodzie, powiedzmy ze zona nim jeździ i nagle popsuł się jej samochód, wtedy wysyłam ze swojego telefonu sms np o treści "GPS" na numer telefonu którey jest podłaczony do GPSa w samochodzie, a w zamian otrzymuje pozycje geograficzną samochodu, ma ktoś jakies informacje, albo sugestie?? a moze ktos już cos takiego złożył?:)
pozdrawiam
modras

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: sms>>GPS>>sms

Postautor: awatar100 » 3 cze 2005, o 18:44

myslalem nad stworzeniem czegos takiego: Odbirnik GPS wraz z telefonem komórkowym podłączone sa w samochodzie, powiedzmy ze zona nim jeździ i nagle popsuł się jej samochód, wtedy wysyłam ze swojego telefonu sms np o treści "GPS" na numer telefonu którey jest podłaczony do GPSa w samochodzie, a w zamian otrzymuje pozycje geograficzną samochodu, ma ktoś jakies informacje, albo sugestie?? a moze ktos już cos takiego złożył?:)
pozdrawiam
modras
takie cos mozna kupic i sie nazywa Satelitarne pozycjonowanie samchodu ... nie wiem w czym problem

modras
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2003, o 17:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: modras » 3 cze 2005, o 18:53

w czym problem??? problemu nie ma, ale chciałbym zrobić cos takiego samemu, niż płacić kosmiczne pieniądze
pozdr

Awatar użytkownika
+5V
-
-
Posty: 76
Rejestracja: 20 maja 2005, o 23:36
Lokalizacja: 3miasto
Kontaktowanie:

Postautor: +5V » 3 cze 2005, o 23:35

tylko sie nie złość ze ktoś znowu mowi Ci ze lepiej kupić :) a bo widzisz, jest telefon z GPS, np. Motorola A920, za powiedzmy 5-6 stówek by dało sie to to kupić. Zobacz ile innych pozytecznych rzeczy możesz zrobic w tym samym czasie, zamiast dłubać w tym Twoim systemie :) np. pojedź z żonką w odludne ciekawe miejsce :) albo wystaraj sie o niepsujący samochód :)

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 5 cze 2005, o 16:04

tylko sie nie złość ze ktoś znowu mowi Ci ze lepiej kupić :) a bo widzisz, jest telefon z GPS, np. Motorola A920, za powiedzmy 5-6 stówek by dało sie to to kupić. Zobacz ile innych pozytecznych rzeczy możesz zrobic w tym samym czasie, zamiast dłubać w tym Twoim systemie :) np. pojedź z żonką w odludne ciekawe miejsce :) albo wystaraj sie o niepsujący samochód :)
No to zbudowac da sie jednak taniej... ale dla pojedynczego urzadzenia, to chyba jednak lepiej kupic, bo nad projektem sie nasiedzisz dluuuugo.

LucASWw
-
-
Posty: 248
Rejestracja: 23 sie 2003, o 18:26
Lokalizacja: UK

Postautor: LucASWw » 5 cze 2005, o 16:57

Gdziesz za 200USD (czyli nie wiele) można mieć transciver GPS Lucent'a z COM'em, który rozpoznaje polecenia AT. Można też zbudować na piechotę, ale jak powiedział Pajączek taniej wyjdzie kupić gotowe urządzenie.

P.S. Standard GSM obsługuje prosty system pozycyjny, jednak czy jest dostępny, to zależy od operatora oraz od telefonu komórkowego.

SimKom
-
-
Posty: 20
Rejestracja: 23 mar 2003, o 02:20
Lokalizacja: okolice Gdańska

Postautor: SimKom » 4 cze 2006, o 00:16

Ja coś takiego mam za 600zl juz z odbiornikiem gps.
Sa 2 numery uprawnione. Puszczasz sygnal , modul cie rozlacza i po 5 sekundach otrzymujesz czytelnego SMSA z dlugoscia , szerokoscia, wysokoscia, predkoscia i liczbie satelit. Dodatkowo jest wejscie alarmowe.

jak cos to pisz:

info@gsmexpert.pl

jarobo
-
-
Posty: 70
Rejestracja: 18 wrz 2005, o 08:32
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: sms>>GPS>>sms

Postautor: jarobo » 4 cze 2006, o 09:13

myslalem nad stworzeniem czegos takiego: Odbirnik GPS wraz z telefonem komórkowym podłączone sa w samochodzie, powiedzmy ze zona nim jeździ i nagle popsuł się jej samochód, wtedy wysyłam ze swojego telefonu sms np o treści "GPS" na numer telefonu którey jest podłaczony do GPSa w samochodzie, a w zamian otrzymuje pozycje geograficzną samochodu, ma ktoś jakies informacje, albo sugestie?? a moze ktos już cos takiego złożył?:)
pozdrawiam
modras
Witam

a może kupić odbiornik GPS na USB (do 200zł), Telefon Komórkowy np Simens C35 (do 35zł ) i połączyć to za pomocą jakegoś mikrokontrolera


pozdrawiam jarobo

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości