Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Aparatura modelarska da się to samemu zrobić??

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

michalxb
-
-
Posty: 167
Rejestracja: 11 gru 2004, o 16:03
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Aparatura modelarska da się to samemu zrobić??

Postautor: michalxb » 3 sty 2005, o 22:06

Dzięń dobry.
Ostatni myślałem czy nie dałoby się zrobić aparatury modelarskiej samodzielnie??
Konkretniej myślałem o radiu czterokanałowym znaczy po dwa kanały na drążek,
jeden drążek obsługiwałby jazde przód tył, prawo i lewo a drugi obrót i góra dół kamery.
Znalazłem już parę schematów... ...tylko moim największym problemem jet fakt że nie mam pojęcia jak zaprogramować jakiś układ (totalne zero), w sumie to ogólnie nie znam się zbyt dobrze na elektronice :-)
Patrzyłem na radia fabryczne ale są one jak dla mnie za drogie :-(

jeżeli macie coś to piszcie.

Z góry dzięki!

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty: 389
Rejestracja: 10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Press » 3 sty 2005, o 22:28

Jeśli nie są to modele latające, to pewnie da się coś zrobić na nadajniku i odbiorniku na 433MHz, ale bez porogramowania proca raczej się nie obejdzie. Jeśli to ma być model latający, to z tymi modułami na 433 MHz bym nie ryzykował

Awatar użytkownika
maxipalia
-
-
Posty: 63
Rejestracja: 30 lip 2004, o 17:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: maxipalia » 3 sty 2005, o 22:30

Ogólnie to nie jest to takie trudne, niestety kiedy zsumujesz ceny wszystkich części i czas jaki będziesz musiał poświećić aby to działało, a dodatkowo koszty uszkodzonuch (podczas nieudanych prób) części i przemnożysz to przez parametry końcowe złożonego przez ciebie urządzenia to wyjdzie że jest to nieopłacalne. Znacznie lepiej jest kupić gotowe. Natomiast do niewygórowanych potrzeb można wymątować coś z średniej jakości zabawki i czasami nieco przerobić.

Oczywiście jest to tylko moje zdanie. A jeżeli chcesz to podeślij mi jakiś projekt a zobacze co da się zrobić z softem :) ( maxipalia@wp.pl )

michalxb
-
-
Posty: 167
Rejestracja: 11 gru 2004, o 16:03
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: michalxb » 4 sty 2005, o 16:53

Myślałem o radiu z zabawek ale to chyba się nie da przerobić tak aby pasowało na moje potrzeby. ma to być robot, więc będzie tam duża ilość serw a takich chyba radia w zabawkach nie obsługują.

znalazłem chyba coś gotowego co się może nadać
Nadajnik graupnera X412:
http://www.modelpartner.ig.pl/aparatury_rc.html
odbiornik jeti REX 7:
http://www.modelpartner.ig.pl/aparatury_rc.html

tylko jeszcze nie jestem pewien czy to będzie pasować co o tym myślicie?

qpa
-
-
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2004, o 19:06

Postautor: qpa » 4 sty 2005, o 19:22

Oczywiscie ze bedzie to działało tylko kwarce w nadjniku grupera a w odbiorniku jeti i jazda:)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości