Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Echosonda - prośba o pomoc w jej zbudowaniu

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

KajtekTM
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2004, o 13:03

Echosonda - prośba o pomoc w jej zbudowaniu

Postautor: KajtekTM » 31 sie 2004, o 13:08

Witam.
Otóż mam za zadanie zbudowanie prostej echosondy, takiej która zawierać będzie podstawowe funkcje.
Sercem tego urządzenia ma być mikrokontroler z rodziny 8051.
Niestety nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać, a w internecie nie mogę znaleźć żadnych gotowych schematów takiego urządzenia, którymi mógłbym się posiłkować. Może ktoś z Was miał do czynienia z czymś podobnym i mógłby mi pomóc.

nowy
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 6 lut 2004, o 12:13

Postautor: nowy » 31 sie 2004, o 13:40

Jakie miałyby być te podstawowe funkcje ??

KajtekTM
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2004, o 13:03

Postautor: KajtekTM » 31 sie 2004, o 13:59

[quote="nowy"]Jakie miałyby być te podstawowe funkcje ??[/quote]

1) Podstawowe, czyli posiadanie wyświetlacza, na którym pokazywałaby położenie/rozmieszczenie ryb wraz z głębokością na której się znajdują, oraz głębokością dna.

2) Do tego można dodać alarm dźwiękowy w wypadku wpływania na mieliznę, oraz jakąś pamięć, do przechowywania informacji o rybach - system śledzący.

Głównie chodzi mi jednak o pkt 1), z 2) myślę, że już bym sobie poradził.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dobór mikrokontrolera musiałby być inny w zależności realizowania pkt 1), bądź pktów 1) i 2).

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości