Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

przełącznik impulsowo-obrotowy

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

21777
-
-
Posty: 133
Rejestracja: 3 mar 2004, o 13:49

przełącznik impulsowo-obrotowy

Postautor: 21777 » 26 lip 2004, o 08:42

witam
mam następujący problem. Posiadam przełącznik impulsowo-obrotowy firmy Grayhill, opart na zjawisku Halla z włącznikiem. Niestety posiada on 6 wyprowadzeń (2- zasilanie, 3-przełącznik impulsowo-obrotowy, 1 włącznik), ale niestety nie wiem które jest które. Oznaczenie na tym podzespole są następujące:
GRAYHILL 654321
62AY22114
0249 D
RUN#3692
629901-16
czy ktoś zna oznaczenia wyprowadzeń tego podzespołu ?
pozdrowienia
Marek

MariuszC
-
-
Posty: 50
Rejestracja: 29 gru 2003, o 09:33
Lokalizacja: Ustroń

Postautor: MariuszC » 27 lip 2004, o 06:23

A próbowałeś szukać na stronie www.grayhill.com ?
Prawdopodobnie jest to przełącznik serii 62A - ale ja tego symbolu nie znalazłem. Lepiej byłoby gdybyś ty zajrzał na tą stronę - może coś dopasujesz.
Pozdrawiam Mariusz

21777
-
-
Posty: 133
Rejestracja: 3 mar 2004, o 13:49

Postautor: 21777 » 27 lip 2004, o 07:10

witam
zanim wysłałem to zapytanie na forum sprawdziłem na stronach o których mówiłeś. Niestety ten komponent do niczego nie pasuje co produkuje GRAYHILL. Zastanawia mnie także dlaczego (jesli jest to przełącznik obrotowo impulsowy) jest 6 wyprowadzeń, a nie na przykład 5
pozdrowienia
Marek

MariuszC
-
-
Posty: 50
Rejestracja: 29 gru 2003, o 09:33
Lokalizacja: Ustroń

Postautor: MariuszC » 27 lip 2004, o 07:18

Czasami gdy na wyjściu jest jakaś standardowa wtyczka - jeden kabel śmiało może być nieużywany. Sądzę jednak, że tutaj moża być albo jakaś dodatkowa funkcja, lub ewentualnie dodatkowa masa obudowy.
Ja w pracy stosuję przeważnie przetworniki firmy Hengstler.
A spróbuj jeszcze napisać maila do producenta - a nuż odpowie.
Życzę powodzenia

21777
-
-
Posty: 133
Rejestracja: 3 mar 2004, o 13:49

Postautor: 21777 » 27 lip 2004, o 08:03

a propos przetworników. Opisany powyżej model wylutowałem z obsługi klimatyzacji z jakiegoś samochodu (chyba Audi) w geście rozpaczy, ponieważ nie mogę nigdzie zdobyć przetwornika impulsowo-obrotowego z przyciskiem w wersji do druku. Czy podzespoły które stosujesz spełniają te wymagania i gdzie mógłbym je dostać ? Czy są drogie ?
pozdrowienia
Marek

MariuszC
-
-
Posty: 50
Rejestracja: 29 gru 2003, o 09:33
Lokalizacja: Ustroń

Postautor: MariuszC » 27 lip 2004, o 08:29

I tu zaczyna się kłopot - bo ja w/w przetworniki używam do automatyki. Te które znam nie mają żadnych wyłączników i być może żadnego z nich nie dopasujesz do tej klimy. Są wykonania w wersji 5VDC i 10-30VDC, posiadają 3 wyjścia A,B,Z lub dodatkowo jeszcze trzy zanegowane - przynajmniej te które używam.
Istnieją też z kodem Gray'a, itp.

Firma Eltron jest oficjalnym dystrybutorem Hengstlera - www.eltron.pl
Może być jeszcze tak, że GRAYHILL te przetworniki produkuje tylko na zamówienie do Audi.

A czy ten twój przetworniczek, pełni rolę coś jakby potencjometru do ustawiania żądanej temperatury? Podobnie jak chociażby w nowszych radiach z cyfrowym "interfejsem użytkownika"?

Tak szczerze to na tym etapie już wymiękam - bo nie miałem jeszcze nigdy do czynienia z takim sprzętem.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 116 gości